ORGANISED ENGLISH PLAYDATES – ACTIVITIES FOR CHILDREN UP TO THE AGE OF 3 WITH A CARETAKER


czyli tematyczne zabawy dla dzieci w wieku do lat 3 z opiekunem prowadzone wyłącznie w j. angielskim

Znowu kolory i liczenie do 10?! Ależ skąd! To prawda, że i takie słownictwo jest przydatne, ale przecież można nauczyć się go przy okazji… przy okazji dobrej zabawy, oczywiście!
Zapraszam na cotygodniowe organizowane zabawy w języku angielskim. Rozpoczynamy już we wrześniu od pożegnania lata i wspomnień z wakacyjnych podróży. Nie zapomnimy o lodach, piłkach i słonecznikach. A dalej… dowiecie się w swoim czasie 🙂


W skrócie:

  • pewne stałe elementy budujące poczucie bezpieczeństwa u dzieci, np. rutyna przywitania i pożegnania;
  • tematy bliskie doświadczeniom dzieci;
  • zabawy statyczne budujące umiejętność skupienia uwagi u dzieci;
  • zabawy ruchowe;
  • tematyczne piosenki i rymowanki;
  • proste prace plastyczne;
  • zabawy sensoryczne;
  • czytanie anglojęzycznych książeczek i opowiadanie historii z rekwizytami.

Czas trwania: około 35-40 minut czyli maksymalny czas skupienia u małych dzieci.

Dla kogo? Dla dzieci do lat 3 razem z opiekunem. Liczę na pełne zaangażowanie mamy, taty, niani, babci, …, bo razem zabawa jest lepsza, dzieci czują się bezpieczniej, no i oczywiście chętniej się angażują oraz próbują naśladować.

Jeśli znacie dobrze j. angielski, czujecie się w nim pewnie, a może nawet, tak jak ja, włączacie go do życia codziennego Waszych dzieci, to idealne miejsce dla Was. Jeśli natomiast mierzycie się z barierą językową i szukacie pierwszych kontaktów z językiem obcym dla Waszego malucha to tym lepiej. Z pewnością skorzystacie oboje!

Kim jestem? Absolwentką anglistyki i pedagogiki oraz studiów podyplomowych z zakresu nauczania dzieci języka angielskiego. Mam w swoim dorobku pracę w szkole językowej, przedszkolu publicznym i prywatnym językowym oraz najcenniejsze – doświadczenie zdobywane codziennie w relacji z moim 3-letnim synem, którego wychowuję w sytuacyjnej dwujęzyczności zamierzonej, komunikując się z nim przez dużą część naszego wspólnego czasu właśnie w języku angielskim, czytając mu wiele anglojęzycznych książek i oferując mu inne zachęty językowe w postaci anglojęzycznych aplikacji edukacyjnych, kreskówek i, co niezwykle ważne, anglojęzycznych znajomości. Głęboko wierzę w sens wczesnego otaczania dziecka językami obcymi i dlatego chciałabym stworzyć dodatkową sposobność również dla Waszych dzieci!

Zajęcia prowadzi Ania – Anglish – English with Ann

Kiedy? Odwiedź grafik 🙂

Zapisy i informacje: AnGLISH.Poznan@gmail.com